GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-05-2020 12:53

65 Yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkma izninde EyüpSultan Camiyi ziyaret etti.

65 yaş üstü vatandaşlar yasağın kalkmasıyla EyüpSultan camini ziyaret ederek , dua ettiler.

65 Yaş üstü vatandaşlar  sokağa çıkma izninde EyüpSultan Camiyi ziyaret etti.

65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma izni saat 11.00 itibarıyla başladı. Eyüpsultan çevresinde yaşayan vatandaşlar, yasağın kalkmasıyla soluğu Eyüpsultan Camii’nde aldı. Camiye gelen vatandaşlar şadırvanda abdest alıp, Eyüpsultan Türbesi’nde dua ettiler. Yasağın kısa süreliğine de olsa kalktığına sevindiklerini dile getiren yaşlılar, cami avlusunda yürüyüş yaptı. Camiieki hareketlilik drone ile havadan görüntülendi.

“EVDE BUNALDIK AMA ALLAH BUNU BİZE İMTİHAN OLARAK VERDİ”
Yasağın kalkmasına sevinen Bahar Tanrıverdi, “2 aydır evdeyiz, hiç dışarı çıkmadık. Evde bunaldık ama Allah bunu bize imtihan olarak verdi. Dışarı çıktığım için çok mutluyum. İnşallah çocuklarım, torunlarım da çıkar. Allah ülkemize sağlık, sıhhat, afiyet versin” dedi.

“BEN DEVLETİME GÜVENİYORUM. ONLAR BİR ŞEY BİLİYOR Kİ BİZİ EVDE TUTUYOR”
Devlete güvendiğini belirten Mustafa Kılınçkan, “Milletin başında bu devlet olduğu sürece Allah’ın izni ile hiçbir şey olmaz. Ben devletime güveniyorum. Onlar bir şey biliyor ki bizi evde tutuyor. Bizi ve sağlığımızı düşünüyorlar. Şuan dışarı çıktığım için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

“EYÜPSULTAN CAMİİ’NDE DUA ETTİM FERAHLADIM”
Evde bunaldığını söyleyen Hüseyin Ural, “Evde sıkıldık, sıkılmadık dersek yalan olur. Eyüpsultan Camii’ne 2 aydan sonra yeni geldim. Hemen bir dua ettim, ferahladım. Evde kalınca bunalıma giriyoruz” ifadelerini kullandı.