GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-04-2020 16:44   Güncelleme : 25-04-2020 00:05

Maltepe bulunan bir fırından yaratıcı Korona virüs önlemi!

Ramazanın sembolü pide için sokağa çıkma yasağı uygulaması olmasına rağmen üretim yapılıyor. Bu durum fırınlarda yoğunluklara neden olmaya başlayınca Maltepe’de bulunan bir fırın tezgah ile müşteri arasına branda çekerek teması azaltmak için önlem almış durumda.

Maltepe bulunan bir fırından yaratıcı Korona virüs önlemi!

İstanbul ve 30 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında fırınlar üretimlerine devam ediyor. Ramazanın başlamasıyla birlikte pide üretimine başlayan fırınlarda korona virüse yönelik önlemler alınıyor. Maltepe’de bulunan bir fırında müşteri ile çalışanlar arasındaki teması azaltmak için ekmek bölmelerinin olduğu kısım brandayla kapatıldı.
İstanbul ve 30 ilde uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında ekmek üretimi yapan fırınlar ve unlu mamuller üreten iş yerleri faaliyetlerine devam ediyor. Maltepe Fındıklı’da bulunan bir fırında da Ramazanın başlamasıyla birlikte pide üretimi sabahın erken saatlerinden itibaren sürüyor. Korona virüse karşı yoğun tedbirlerin alındığı ve üretim ile satışın hijyen koşullarına uygun şekilde gerçekleştiği fırında, ekmeklerin olduğu bölme şeffaf naylon brandayla kapatıldı. Bu şekilde müşteriler ile fırın çalışanlarının teması en aza indirildi.

"SAAT 18.00 İTİBARİYLE PİDE ÜRETİMİMİZ DURACAK"
Fırının işletmecisi Ali Tüylüoğlu, “Pide üretimine başladık. Bugün ilk günümüz. Yoğunluk var. Saat 18.00’de pide üretimimize duracak. 18.00’den sonra normal satışımız devam ediyor. Satışımız şöyle sınırlıdır; bu civarda oturan, bize yakın olan vatandaşlarımız gelip alışveriş yapabiliyor. Mahallemizin uzak yerlerinde olan vatandaşlara servis aracımızla hijyenik bir şekilde pidemizi onlara ulaştırıyoruz. Gerekirse kapı kapı dolaşıyoruz. Çünkü 65 yaş üstü hiç çıkamayan vatandaşlarımız var” dedi.

"TEMAS OLMASIN DİYE TEZGAHIN ÖNÜNÜ KAPATTIK"
Korona virüse karşı brandalı önlem alan Tüylüoğlu, “Fırına gelen insanlar var, biz burada çalışıyoruz. Bu şekilde bir takım önlemler aldık. Temas olmasın diye sıcak ekmekleri tezgaha koyarak önünü kapattık” şeklinde konuştu.